KONST / Litografier / Färglitografier 11277594
*
nr 1127 7594
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), motivet: 22x17 & 30x26
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 18:00:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 10:58:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49
-
6388 Färglitografier
3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:08
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 1127 7594
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lasse Åberg (f. 1940), motivet: 22x17 & 30x26
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 10:58:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49 -
6388 Färglitografier
3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:08 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35